Kadınlar makyaj yapıp çirkinleşmeyin!

Kadınlar bazen her şeyi abartabiliyor. Bunların başında makyaj yapmak gibi, ruj sürmek, rimel, fondöten derken kendinizi çirkinleştirmeyin!

691734828693

Yüzün tamamını yağlı, koyu renkli, kalın fondötenle, homojen olarak boyadığınız oranda çirkinleşirsiniz. Lütfen, bu tarz fondötenlerizi, hemen çöpe atın. Hem paranızdan, hem güzelliğinizden oluyorsunuz. Cildinizin, yağ ve ter gözeneklerini tıkayarak, cildinizi bozmayın. Bozuldukça, daha çok kapatmak zorunda kalırsınız. Bu kısırdöngüye girmiş, yüzlerce kadın biliyorum. Yağlı ve parlak görünen, kahverengiye boyanmış cilt, çekici değil, iticidir. Umarım bu önerim faydalı olur ve yüzünü tuval gibi boyayan kadınlar azalır :). Önemli bir konuda “ne kadar çok makyaj yaparsam o kadar güzel olurum” diye bir şey yok. Lütfen makyajı abartmayın. Bazen o kadar fazla makyaj yapılıyor ki, makyajın arkasındaki kadını, göremiyoruz :).

Elmacık kemikleri: Çıkık elmacık kemiği ve yanaklar çekici görünür. Bu nedenle, elmacık kemiğinin alt tarafına hafif koyu renk makyaj, sizi daha çekici gösterecektir. Ağız köşesinden, kulak memesine doğru, bir çizgi çekin. Bu çizginin başına ve sonuna daha hafif, ortasına daha çok olmak üzere, hafif koyu renge boyayın.

Gözler: Göz etrafına yapılan makyajlar, gözleri daha çekici hale getirebilir, daha yaşlı da gösterebilir :).Kirpiklerinize yapacağınız makyajın rengi size kalmış ama göz kapaklarına yapılan makyaja, itirazım var. Dolgun göz kapağı her zaman genç görünür. Yaşlanırken, göz kapaklarındaki yağlar eridiği için göz kapakları geriye gider, çukurlaşır ve gözler daha çıkık görünür. Güzel gözlerde, kirpikler ile üst göz kapağı katlantısı arasında 2mm mesafe olur. Daha fazla olması genelde, daha yaşlı görünmenize neden olur. Kadınlar, tam burada sık olarak hata yapıyor. Kirpiklerin üstünde, makyaj yapacak geniş bir alan olsun istiyorlar. Şöyle söyleyeyim, YAŞLI görünmek istiyorsanız lütfen kirpikler ile göz kapağı katlantı arasındaki mesafeyi koyu renkli makyaj yapın :). Göz etrafındaki kemikler, gözü iyi örttüğü zaman gözler daha anlamlı bakar. Bu derinliği verebilmek için kaşlarınız ile üst göz kapağı katlantısı arasına, içten dışarıya doğru koyudan açığa hafif gölge vermek bakışlarınızı daha güzelleştirir. Lütfen çukur bölgeleri aşırı koyu boyayıp, gözlerinizi yaşlı göstermeyin.

Dudak: Ruj renginiz size kalmış. Pembe rengi, şahsen hiç bir kadına yakıştırmıyorum ama tercih size kalmış. Ama dudak konturuna itirazım var. Dudak kırmızı derisi ile normal derinin birleşim yerinde, siyah kalem kullanmak tam bir faciaya yol açar. Çünkü normalde bu geçiş beyaz renktedir.(White skin roll). Bu bölgeyi, normal anatomisine uygun boyamak, çok zordur. En iyisi sadece ruj sürün, kontur için kullanılan dudak kalemlerinden, uzak durun.

Burun: Burun yüzün en çıkıntılı bölgesi. Pudra yada allıkla homojen boyamak en büyük hatadır. Bu hatayı haber spikerlerinde çok görüyoruz. Spikerlerin, sadece burun delikleri görünüyor. Çok fazla ışık kullandıkları için ön bakışta, burun siliniyor. Bunu engellemenin yolu, burun yanlarına ve deliklerle burun ucu arasını, çok hafif koyu renk boyamaktır. Burun estetiği yaptığım bir kaç hastamın, Poligon konseptine göre makyaj yaptığını duymuştum ve çok şaşırmıştım :).Mantıklı geldi çünkü poligon sistemi burun ışık ve gölgelerinin analizi ile ortaya çıkmıştı :).

Ten renginize göre, hafif koyu boyalar derinlik kazandırdığı gibi çıkıntılı bölgeleri çok hafif açık renk boyamak derinlik kazandırır. Böylece fotoğraflarda yüzünüz, tabak gibi düz çıkmaz. Bu önerilerime göre makyaj yapıp fotoğraf çektirin ve kontrol edin. Böylece, makyaj dozunuzu ve şeklini daha iyi ayarlayabilirsiniz.

çirkin gösteren makyaj

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s